Pomoc a kontakt

 

 • Q A

  Ako vypočítam cenu za prenájom vozidla?

  1. Použite funkciu hľadať: Vyberte región, druh akcie, dátum a čas
  2. Kliknutím na tlačidlo 'Hľadať' sa Vám na obrazovke objavia dostupné vozidlá a Vy si vyberiete požadované vozidlo
  3. Na stránke konkrétneho vozidla si dokážete vypočítať cenu za prenájom vozidla  zadaním cieľovej destinácie a doby počas, ktorej budete vozidlo potrebovať.

  Teda nič zložité!

 • Q A

  Ako zistím či je vozidlo dostupné?

  Použite funkciu hľadať: Vyberte región, druh akcie, dátum a čas. Kliknutím na tlačidlo 'Hľadať' sa Vám na obrazovke objavia všetky dostupné vozidlá pre vybraný deň.

  Je to veľmi jednoduché!

 • Q A

  Ako sa mi u BookAclassic dostane osobnej asistencie?

  Náš personál zákazníckeho servisu je Vám k dispozícii každý pracovný deň medzi 9:00 a 17:00. Sme pripravený Vám pomôcť a takisto monitorujeme všetky rezervácie. Ak od nás obdržíte email a máte akékoľvek otázky, alebo komentáre, vždy naň môžete priamo odpovedať.

  Budeme sa Vám snažiť pomôcť čo najskôr.

 • Q A

  Ako môžem kontaktovať majiteľa vozidla?

  Majiteľa vozidla môžete kontaktovať len v prípade, že ste si vozidlo rezervovali prostredníctvom BookAclassic:
  1. Odpovedzte na posledný email s potvrdením rezervácie, ktorý ste od nás obdŕžali a uveďte požiadavku, aby Vás majiteľ vozidla kontaktoval.
  2. Vyplňte nižšie uvedený formulár, uveďte číslo rezervácie (nachádza sa v potvrdení rezervácie) a  požiadavku, aby Vás majiteľ vozidla kontaktoval.

 • Q A

  Praktické tipy pro svadobného auta

  Koľko času to všetko počas vašej svadby zaberie?

  Všetko čo sa týka svadby chce svoj čas – veľa času, dokonca viac než by ste boli predpokladali. Nevesta by mala doraziť ku kostolu 5 minút pred začiatkom svadby. Svadba v kostole zaberie 30-60 minút, samozrejme v závislosti od rozsahu bohoslužby. Civilný sobáš trvá zvyčajne 20-45 minút. K tomu ešte treba samozrejme prirátať čas na vychutnanie si krásnych okamihov vášho veľkého dňa.

  Fotographer & svadobné auto

  Fotograf často využíva svadobné auto ako pozadie pre vaše fotografie. Auto by malo byť použité na vytvorenie veľkolepých záberov zo svadby. Pamätajte, že tieto zábery budú sprevádzať vaše spomienky po celý zvyšok života. Je treba teda vyberať poriadne. Dobrý fotograf použije auto pri fotografovaní kytice, ako aj pri iných nezvyčajných záberoch svadobného páru vo svadobnom aute - nemôže byť nič romantickejšie. Profesionálny fotograf vie presne ako použiť auto pre čo najlepšie zábery a pri ich tvorbe strávi mimo kostola cca. 60 minút, zatiaľ čo v prípade fotografovania rodinným priateľom strávite toho času o niečo menej.

  Veterány & dlhé svadobné cesty

  Jazda s nádherným veteránom z dvadsiatych rokov minulého storočia, rovnako ako s Rolls Royce-om či podobným unikátnym autom je veľmi romantická. Veterány dokážu vytvoriť nádherné fotky, dodajú šarm vám a úsmev na tváre vašich svadobných hostí. V každom prípade by ste si mali uvedomiť, že ich maximálna rýchlosť je často 50-80 km/h a z tohto dôvodu potrvá prenájom svadobného auta rovnako ako dojazd do cieľovej destinácie dlhšie. V mestskej premávke to nezvykne byť problém, no mimo mesta sa takáto jazda zdá veľmi pomalá. S týmto faktom je treba rátať pri tvorbe vášho časového harmonogramu pre prenájom svadobného auta. Všeobecne veterány (autá staršie ako 35 rokov) jazdia pomalšie ako moderné vozidlá a nemal/-a by som očakávať maximálnu rýchlosť vyššiu než 70-100 km/h za akýchkoľvek okolností. V konečnom dôsledku nejde o preteky, ale o to, užiť si ten výnimočný deň!

  Športové autá & Svadobná jazda

  Malé svižné športové autá v spojení so svadbou považujú mnohí za romantické spojenie…. realita býva však často krát iná. Väčšina športových áut je malých, nízkych s obmedzeným priestorom pre nohy, čo príliš nejde dokopy s veľkými svadobnými šatami. kyticami a s vysokými podpätkami. Predtým teda, než sa obzriete po malom športovom aute, je treba preveriť, či takéto auto ponúka priestor na elegantné nastúpenie a vystúpenie.

  Otvorené svadobné autá & Počasie

  Je naozaj romantické zviezť sa v lete nádherným kabrioletom, alebo veteránom s otvorenou strechou v deň vašej svadby, keď vám pritom asistujú slnečné lúče. Je to nádherný spôsob ako opustiť kostol. V každom prípade je treba uistiť sa o funkčnosti sklápania a zaistenia sklápacej strechy pre prípad, keď vám vo váš veľký deň začnú pršať peniaze. Niektoré veteráný ťažšie zvládajú silný dážď. Ďalší fakt s ktorým treba rátať.

  Autá, ktoré odšoférujete sami

  Niekto ponúka špeciálne a športové autá do prenájmu na účely svadobného auta. Je to naozaj super zábava, pokiaľ ste na taký typ auta zvyknutý. Je niekoľko požičovní áut, ktoré požičiavajú autá ako sú Ferrari atď. s tým, že si auto odšoférujete sami. Je to pôsobivé, ak s takýmto autom odchádzate z kostola. Je dôležité odskúšať si auto pred takouto jazdou, aby ste si overili ako s ním treba zaobchádzať. Určite by ste totiž nechceli, aby sa 70 hostí prizeralo, ako sa bezradne pokúšate zvládnuť svoje svadobné Ferrari. Aj v prípade “prenájmu svadobných veteránov” existuje niekoľko ponúk, kde si môžete veterána sami odšoférovať. Ak je to však možné, treba sa na to dobre pripraviť. Veterány si vyžadujú adaptáciu a isté vodičské zručnosti. Takže opäť, treba si to najprv vyskúšať, aby ste boli na váš veĺký deň dobre pripravený!

  Deti vo svadobnom aute

  Áno, znie to romanticky mať v aute deti počas odjazdu z kostola. Môže to však skončiť plačom, príčinou ktorého je stres a frustrácia. Takže nie vždy to musí byť najlepší nápad! Dôvodom je, že deti sú zmätené všetkým čo sa práve okolo nich odohráva a táto situácia je pre nich nie veľmi príjemná. Prenechaním detí na starú mamu, alebo príbuzných predídete slzám, kriku a v konečnom dôsledku stresu samotnému. Užijete si viac toho čo sa deje okolo vás podobne ako si to užijú aj ony a určite sa nájde priestor na to, aby aj ony mali fotky so svadobným autom. Takisto treba pamätať na to, že mnoho veteránov nie je vybavených bezpečnostnými pásmi na zadných sedadlách (čo je v podstate v súlade s dopravnými predpismi), no deti musia byť pripútané, ináč je to nezodpovedné. Pamätajte, je to váš veľký deň, vy ste stredobodom pozornosti a vy by ste si mali užiť ten svoj najromantickejší zážitok. V každom prípade deti by si tento deň mali užiť takisto.

  Odev vodiča

  Vodiči prenajatých svadobných áut zvyknú byť subtílnejší no vhodne oblečený. Často majú tmavý oblek k nemu prípadne nejakú pokrývku hlavy. Prosím adresujte vaše očakávania v tomto smere vodičovi, v čase keď si rezervujete svoje vysnívané auto tak, aby bol každý spokojný.

  Šampanské & dekorácia

  Čo sa týka dekorácie a podávania šampanského (perlivého vína), je to dosť individuálny druh služby v rámci prenájmu svadobného auta. Niekto ponúka obidve služby, iný prenechávajú zodpovednosť za tieto služby na vás. Prosím adresujte vaše očakávania v tomto smere vodičovi v čase keď si rezervujete auto.

 • Q A

  Hodinová sadzba

  Všetky naše autá majú hodinovú sadzbu. Prosím všimnite si, že doba prenájmu je kalkulovaná od momentu, keď vozidlo opustí garáž majiteľa až do chvíle, kedy sa doň vráti. Minimálna doba prenájmu resp. rezervácie je vo všetkých prípadoch stanovená na 2 hodiny, a to aj vtedy, keď samotná zákazka zaberie len 30 minút. Dôvodom je skutočnosť, že majiteľ strávi rovnaký čas prípravou vozidla bez ohľadu na to, či sa jedná o polhodinový, alebo 5 hodinový prenájom.

 • Q A

  Rezervácia a platba

  Náš systém pre kalkuláciu ceny poskytuje okamžité stanovenie ceny rezervácie. Cena je vypočítaná podľa troch faktorov: maximálna rýchlosť vozidla, vzdialenosť z A do B podľa Google Maps a času, na ktorý by ste vozidlo chceli mať k dispozícii počas fotografovania apod.
  Môžete očakávať jednu z týchto foriem platby:

  Čiastočná platba
  Keď si rezervujete vozidlo, zaplatíte vopred isté percento z celkovej platby vopred prostredníctvom online rezervačného systému, čím si zabezpečíte rezerváciu. Nebudeme účtovať na vašej kreditnej karte poplatok za rezerváciu ani nedokončíme rezerváciu až dokým to nepotvrdí majiteľ vozidla. Zostávajúca cena bude potom splatná priamo u majiteľa vozidla.

  Plná platba
  Keď si rezervujete vozidlo, zaplatíte vopred plnú sumu prostredníctvom online rezervačného systému, ale odmena pre majiteľa vozidla nebude vyplatená až dokým sa udalosť neuskutoční. Nebudeme účtovať na vašej kreditnej karte poplatok za rezerváciu ani nedokončíme rezerváciu až dokým to nepotvrdí majiteľ vozidla.

 • Q A

  Odmietnutie rezervácie

  Ak napriek očakávaniam v realizácii rezervácie zlyháme, budete o tom čo najskôr upozornený e-mailom a textovou správou - SMS. Dáta vašej kreditnej karty budú z nášho systému automaticky vymazané.

 • Q A

  Storno

  Ak si prajete zrušiť vašu rezerváciu, sme schopní vám vrátiť peniaze v prípade, že tak učiníte v priebehu 24 hodín od rezervácie. Bohužiaľ po 24 hodinách už vám peniaze vrátiť nedokážeme, pretože vozidlo bolo rezervované na odsúhlasený termín.

  Ak bude vozidlo z nejakého dôvodu nepojazdné, majiteľ vás bude, v súvislosti s dátumom konania vašej udalosti, o tom v čo najideálnejšom predstihu informovať. Samozrejme je vaším právom žiadať vrátenie rezervačného poplatku v prípade, že majiteľ vozidla nenájde náhradné auto, alebo iné uspokojivé riešenie. Ak napriek očakávaniam bude vozidlo bez akéhokoľvek upozornenia absentovať, informujte prosím čo najskôr BookAclassic. Postaráme sa o to, aby vám bol vrátený rezervačný poplatok, a aby bolo také vozidlo z našich stránok odstránené.

 • Q A

  Prezrite si vozidlo

  Zarezervované vozidlo je zvyčajne možné po uhradení rezervačného poplatku pozrieť. Počas príjemného rozhovoru s majiteľom o vašich očakávaniach si tak môžete vozidlo prezrieť na vlastné oči.

Potrebujete ďalšiu pomoc?